Tıpkı sizin gibi her şeyin özel olmasını isteyen çiftler, düğün dans eğitimlerine yöneliyorlar ve yıllarca akıldan silinmeyecek bir düğünde, kendi tarzlarına uygun koreografi eşliğinde yeni bir hayata merhaba diyorlar. Tabi eğitime gitmeden önce bu ipuçları da sizlere yardımcı olabilir.

  1. En önemli nokta dans parçanızı seçmektir. Bu parça size özel olmalı ve aşkınızı yansıtmalıdır.
  2. Seçtiğiniz düğün dans müziğinde aklınıza takılan ya da içinize sinmeyen bir husus varsa hemen eğitmeninize danışın ve başka bir şarkı arayışına geçin.
  3. Doğru dansı, doğru mekanda ve doğru kıyafet ile seçmek gerekir. Bunun için eğitmeninize danışabilirsiniz. Bir çok çift Vals seçerken, alternatif olarak Tango yada Rumba seçilebilir. Bu tamamen sizin zevkinize ve nasıl şov yapmak istediğinizle de alakalı olabilir.
  4. Alacağınız ders, dansa karşı ısınmanızı ve eşinize karşı daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Unutmayın; bir çok gelin adayı, ilk dans esnasında acaba birbirimizin ayağına basacak mıyız diye endişeleniyor.
  5. Mükemmel bir dansın en önemli noktası pratik yapmaktır. Tek başınıza dans etmek istemiyorsanız, arkadaşlarınızdan rica ederek hep birlikte bir koreografi düzenleyebilirsiniz.
  6. Dans şarkınızın süresini maksimum 3 buçuk dakika civarında tutun, bu misafirlerinizin dikkatini üzerinizde tutacaktır.
  7. Eğitmeninize gelinliğinizin modelini gösterin, o sizi daha rahat hareket edebileceğiniz koreografilere yönlendirecektir. Aynı durum saç modeliniz için de geçerlidir.
  8. Düğünden bir gün önce son dans provanızı gelinlik ve damatlıkla yapın.
  9. Müzik şeflerine çıkış sürenizi ve müziğinizi önceden bildirin.

Gülümseyin!